החלטתם לפנות אל פסיכולוגית קלינית במרכז הארץ ואין לכם מושג כיצד מתחילים והיכן מוצאים פסיכולוגית קלינית במרכז, אשר תספק את שירותיה המקצועיים בהתאם לציפיותיכם? אנו כאן ננסה לרכז עבורכם את כל הדגשים וההמלצות לבחירת פסיכולוגית קלינית במרכז וזאת על מנת להקל עליכם במשימה ועל מנת שתוכלו לזכות בטיפול פסיכולוגי הולם שתואם את שאיפותיכם.

כיצד בוחרים פסיכולוגית קלינית

במרכז הארץ, בדרומה ובצפונה, פועלות כיום אלפי פסיכולוגיות קליניות ובחירת פסיכולוגית קלינית במרכז אשר תתאים במיוחד עבור הרצונות האישיות והגישה לחיים שלנו, אינה משימה פשוטה, שלפעמים אף גוזלת זמן לא מועט.

אחת השיטות המומלצות ביותר לבחירת פסיכולוגית קלינית במרכז הארץ, או בכל מקום אחר, הוא להשתמש בהמלצותיהם של חברים קרובים אשר מטופלים אצל פסיכולוגית קלינית במרכז הארץ. יהיו כאלה שיטענו כי פסיכולוגית שמתאימה לאדם אחד לא תתאים לאדם אחר, יהיו כאלה שסבורים כי לשאול מכרים לגבי פסיכולוגים לא תמיד נעים עבור כולם, אך מדובר בשיטה שעובדת ברוב המקרים.

חיפוש באמצעות האינטרנט היא אפשרות נוספת. כיום קיימים אינדקסים יעילים שמכילים מאגרים מקצועיים וברורים מאוד של כל הפסיכולוגים הפועלים כיום בישראל. במידה ושיטת ההמלצות האישיות ושיטת החיפוש שמאפשרת היום רשת האינטרנט לא מטיבה עמכם, תוכלו לבחור מבין השיטות הבאות:

לפנות לאגודת הפסיכולוגים הישראלית או לבדוק אצל רופא המשפחה המטפל בכם. באמצעות איגוד הפסיכולוגים הישראלי תוכלו להיחשף למאגר פסיכולוגים על פי שיטות הטיפול שלהם ולפי גישתם הטיפולית. ורופא מטפל אשר מכיר אתכם באופן אישי, יוכל להפנות אתכם לאחד מעמיתיו או למי שמכיר פסיכולוגים מומלצים.

השיטה הטובה ביותר לבחירת הפסיכולוג, היא, ללא ספק, לקבוע פגישת יעוץ או לערוך שיחת היכרות טלפונית שבה תוכלו לשאול את הצד השני לגבי שיטות הטיפול, מחירו של הטיפול, אורכו והמקום שבו הוא מתקיים ועל פי התחושה שנוצרה בסיום הפגישה או השיחה, תוכלו לקבוע האם מדובר על פסיכולוג אשר יהיה לכם נעים להיות מטופלים על ידו.

היכן מאתרים פסיכולוגית קלינית במרכז הארץ

כאמור, מאגרי המידע האינסופיים, אשר עומדים לרשותנו ברשת האינטרנט, מהווים את המקום הטוב ביותר למציאת הפסיכולוג שתרצו להיות מטופלים על ידו וזהו המקום הטוב ביותר לחפש בו. אך במידה והדבר אינו נוח לכם, תוכלו לשאול במרכזיה של קופת החולים אליה הנכם רשומים או לברר בחוג החברים הקרובים שלכם.

כיצד יודעים כי פסיכולוגית קלינית במרכז אשר בחרנו באמת מתאימה לנו

מכיוון שטיפול של פסיכולוג הוא תהליך שעלול לערוך מספר חודשים או אפילו שנים, חשוב מאוד לשים דגש על ההתאמה הבינאישית בנכם לבין הפסיכולוג. חשוב מאוד שתרגישו נוח לשתף את הפסיכולוג שלכם בתחושותיכם, לכן מומלץ לבחור בפסיכולוג אשר משדר איתכם על אותו הגל ומדבר איתכם באותה השפה. על מנת שתרגישו נינוחים במהלך הפגישות (מה שהכרחי להצלחת הטיפול), מומלץ לבחור את מי שסימפטי עבורכם ברמה האישית. על מנת לתאם את הציפיות שלכם מהטיפול, כדאי גם לשאול את הפסיכולוג העתידי באילו שיטות טיפול הוא נוהג להשתמש ומהן שאיפותיו המקצועיות. בחירת מגדרו של הפסיכולוג חשובה לא פחות, מכיוון שאנשים מסוימים נוטים להרגיש יותר בנוח עם בני המין השני, לעומת אחרים שישתפו ביתר קלות בן אדם בעל מגדר זהה לזה שלהם. סביבה שבה נערכות הפגישות עם הפסיכולוג חשובה לא פחות על מנת לשפר את מידת ההצלחה של הטיפול, זאת תוכלו לבדוק רק בהגעתכם לפגישת ההיכרות הראשונית בה תוכלו להתרשם לא רק מהמקום בו נערכים הטיפולים, אלא גם מהפסיכולוג עצמו ומהאינטראקציה הבינאישית שבינכם.

אשמח להכיר אתכם אישית ולעזור לכם בכל בעיה שהיא! צרו קשר: 050-533-2824

אם אתם זקוקים לייעוץ והכוונה - בואו נדבר על זה!

יש דברים בחיים שלא מומלץ להתמודד איתם לבד ופנייה לעזרה מקצועית היא דבר לגיטימי.